Sağlık

Aloe Veranın Zararları Nelerdir?

Vücudumuza sağladığı yararlar ile tanınan Aloe Vera'nın birde zararlarını öğrenin.

Son zamanlarda aloe veranın zararları bilinmeden bir çok alanda kullanılmaktadır ama, bu vaziyet esenlik açısından bazı riskler ortaya çıkarabilir.

Günümüzde gerek kozmetik alanında, gerekse cilt bakımı alanında sıkça kullanılmaya başlanan bir nebat olan aloe vera, masum gaslıkse de pek çok zararı bulunan bir bitkidir. Biroldukca insan da bu zararları bilmeden, güzelleşmek için sağlığını riske atmaktadır.

Oysa sağlık açısından aloe veranın zararları bilinse, ne olursa olsun kullanılmayacaktır. Bundan dolayı bizler bu mevzuyu ele alarak, bu bitkiyi yahut bu bitkiden elde edilmiş kozmetik ürünler başta olmak üzere aloe vera suyu yada aloe vera jeli içeren ürünleri kullanmadan önce, bir kez daha düşünmeleri için bir fırsat vermek istedik.

Aloe Vera Nedir?

Aloe vera, kaktüse benzeyen ve özellikle cilt ve saç bakımında kullanılan şifalı olduğu kabul edilen bir bitkidir. Doğada 360 türü bulunan aloe veranın en çok kullanılanı aloe barbadensis türüdür. Afrika kökenli bir nebat olsa da, hem de evlerimizde süs olarak da görmeye başladığımız bir nebat haline gelmiştir.

Günümüzde birçok marka tarafınca tercih edilen aloe vera, birçok üründe kullanılmaktadır. Bu markalar içinde sıkça duyduğumuz marka ve düşünce olan herbalife aloe vera zararları hakkında kesin bir bilgi var mı, yok mu, bilinmemektedir. Fakat marka farketmeksizin, aloe vera jel yanlış kullanım kararı kendisiyle birlikte çeşitli zararlar getirmektedir.

İlgili Makaleler

Aloe Vera Zararları Nelerdir ?

Kozmetik alanında faal bir halde kullanılıyor olması aloe verayı popüler halle getirse de, bazı hastalıklara sahip kişilerin kesinlikle bu bitkiden elde edilen ürünlerden uzak durması gerekmektedir. Bu yazımızda aloe veranın zararlarının neler bulunduğunu ve kimlerin bu bitkiden elde edilmiş ürünleri kullanmaması gerektiğini ele aldık. ve sizinle paylaşıyoruz. Işte 4 maddede aloe veranın zararları;

Alt Deriye Zarar Verir 

Aloe verayı dışarı çıkmadan direkt yüzünüze uygularsanız ve güneşe çıkarsanız alt derinizde yanmalar meydana gelebilir. Bu da aloe vera yüze zaraları arasında yaygın olarak görülebilir. 

Akne/Sivilce Oluşmasına Neden Olur 

Aloe vera kist ve deride kir birikimine neden olabilir. Eğer akneye yatkın bir cildiniz varsa bu etkileri daha açık şekilde görebilirsiniz. 

İshal ve Karın Krampları

Aloe vera ağızdan alındığı zaman ishale ve karın kramplarına neden olabilir. İshal besinlerin ve ilaçların emilimini azaltacağı için vücutta yan etkileri görülebilir. Bu durumda doktora danışılmalıdır.

Kızarıklık ve Tahriş

Aloe vera yağının zararları aşırı kullanılmadığı sürece çok yoktur. Fakat hassas ciltlerde yanmaya, kızarıklığa ve tahrişe sebep olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu