SözlükFinans

Cryptorobo Nedir? Cryptorobo Dolandırcılığı Nedir ?

Crypotorobo nedir ve cryptorobo dolandırıcılığı nedir yazımızı okuyarak öğrenin

Cryptorobo nedir, Cryptorobo dolandırıcılığı. Bitcoin’in son zamanlarda dikkat çeken ani yükselişi ile tüm dikkatleri üstüne çeken kripto paralar forex sitelerinde yapılan kaldıraçlı alım satım işlemleri ile çoğu yatırımcıya yüksek meblağlar sağladı. Sadece bir günde yatırımcılarının paralarını kat ve kat arttıracağı bu sistemler birçok kişi için parayı bulma umudu olarak görülürken birçok kişinin ise kabusu oldu.

Bunlardan en fazla yaşananı kaldıraçlı sistem sunan sitelerde paralarını sadece birkaç saniyede kaybeden kişiler oldukça büyük maddi kayıplar gerçekleştirirken kısa süre önce ortaya çıkan kripto paralarda kendilerinin bitcoin kadar değerleneceğini vaat ederek yatırımcıların ilgisini çekmeye çalıştı. Ancak şunu söylemek gerekiyor ki yeni çıkan kripto paraların birçoğu dolandırıcılık yaparak bir anda tüm yatırımcıların parasına konarken piyasaya her geçen gün yeni dolandırıcı para birimlerinin isimlerini duymaya devam ediyor.

 

Cryptorobo Dolandırcılığı

Bunlardan biri olan Cryptorobo özellikle güvenilir ve ismi duyulduk onlarca haber sitesinde reklamlarını yayınlayarak kendilerinin ünlü isimler tarafından oluşturulduğunu ya da onlarında bu kripto paraları kullandığını söyleyerek ederek yatırımcıların güvenlerini kazanmaya çalışarak birçok kişiyi. Günümüzde çok kez karşımıza gelen Cryptorobo reklamında Rahmi Koç ve Elon Musk gibi tanınmış ve güvenilir şahısların görselleri kullanılarak sanki gerçek hayatta onlarla röportaj yapmış yada onların sistemde garantör olduğu gibi gösterilerek insanların güvenlerini kazanmaya çalışıyorlar. Böylece sisteme yeni katılan henüz düşük fiyattan kripto para alan kişilere bir gün bitcoin gibi değerleneceği söyleniyor ama gerçekte büyük bir dolandırıcılık gerçekleştiriliyor.

İlgili Makaleler

Yukarıda paylaştığımız resim Rahmi Koç beyin adı anılarak sanki onlar ile gerçekten röportaj edilmiş gibi lanse edilmiş bir görsel cryptorobo reklamlarında yayınlanarak insanların dikkati çekilmeye çalışılıyor.Ayrıca bir çok ünlü haber siteleri yada gazete isimleri koyularak gerçektende gazete yayınlanmış gibi gösteriliyor. Bu reklamlar günümüzde halen birçok haber sitesinde gösteriliyor ve şuana kadar milyonlarca liralık vurgun yapan bu kişiler hala kripto para dolandırıcılığına Crptorobo ile devam ediyor.

Cryptorobo Nedir?

Borsa yatırımcıları için bir bot hazırladığını ve borsada alım satım yaparak siz yokken dahi size para kazandıran bir kripto para botu olduğunu iddia eden bu sistem sizin sisteme kayıt olmanızı isteyip para yatırmanızı ve sizin adınıza işlemler yapacağını iddia ediyor. Yani siz 100.000 lira bakiye yatırdığınızda Cryptorobo sizin isminize kripto paralar alarak sistem kâr ettiğinde satacak ve tekrar alacak yine kâr ettiğinde satacak. Böylece siz uyurken dahi sistem çalışmaya edecek . Ancak şu zamana kadar birçok böyle bot piyasaya çıktı ve hepsi sisteme para yatıran kişilerin parasını çekmelerine izin vermeyerek ortadan kayboldu.

Bu sistemde aynı şekilde başlangıçta doğru olmayan bilgiler ile kendi adını duyurdu ve sisteme dahil olmak isteyen kişilere bilgisayarlarını bot programını indirerek üye olmalarını ve hesaplarına para eklemelerini istiyor.Belkide başlangıçta çiftlikbank ya da diğer saadet zincirleri gibi ufak ufak size kazançlar sağlayacak olsa da zamanı gelince tüm paranıza el koyarak ortadan kaçacak.Bu yüzden Cryptorobo gibi kripto para firmaları ve botları güvenilirmi diye internette detaylı inceleme yapmadan paranızı tanımadığınız sistemlere yatırmanızı kesinlikle önermiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu