Finans

Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat bankası kart numaranızı hemen öğrenerek para transferi işlemlerinizi kolaylıkla yapın.

Günümüz çağında artık bankalarla işi olmayan kimse kalmadı. Bankalarla yeni tanışan kişiler ise bu yeni dünyada bilmedikleri bir çok şeyle karşılaşıyor.Bunlardan biri de hesap numarasıdır.Peki nedir hesap numarası. Para transferi yaparken en fazla kullanılan şey şahsın hesap numarasıdır. Peki Ziraat Bankası kart numarası öğrenme nasıl yapılır? SMS ile ya da diğer iletişim yollarından yararlanarak siz de Ziraat Bankası’nda bulunan hesabınızın hesap ve kart numarası ile İBAN numarası bilgilerini anında öğrenebilirsiniz.

 

Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

Eğer ki birisine para göndermek ya da bir şahıstan para almak istiyorsanız, para transferi için kullanmanız gereken hesap numaranız, Iban numaranız ya da kart numarası bilgilerini biliyor olmanız lazımdır. Ayriyetten hesap numarası paylaştığınızda şube kodu, müşteri numarası gibi bilgileri de biliyor olmalısınız ki para transferinde bir hata olmasın. Ziraat bankası harici bir bankadan Ziraat Bankası’na para gönderilecekse, para transfer işlemi EFT ile olacaktır. EFT, sadece hafta içi EFT saatleri içerisinde yapılabilir. Aşağıda sizler için Ziraat Bankası’nın hesap numarası, İBAN numarası, kart numarası, şube kodu öğrenme gibi bilgilerini ayrıntılı ve kolay bir şekilde hazırladık.

 

Ziraat Hesap No Öğrenme

Müşteri numaranız, şube kodu ve ek numaranın toplamından meydana gelen Ziraat Bankası hesap numaranızı siz de Ziraat Bankası internet bankacılığından, mobil şubeden, Ziraat Bankası şubelerinden, SMS ile ya da müşteri hizmetlerine ulaşarak öğrenebilirsiniz. Ziraat bankası harici bankaların hesap numarasını öğrenmek istiyorsanız kartın ön tarafına baktığınızda istediğinizi göremeyebilirsiniz. Ancak Ziraat Bankası kartının ön yüzüne baktığındaşube kodu ile birlikte hesap numarası bilgileri kartın sol alt köşesinde görebilirsiniz “Hes. No:” kelielerinin altında yazan rakamlar hesap numarasını tanımlamaktadır. Ziraat Bankası’nın hesap numarası toplamda 16 hanelidir. Yazan rakamlardan ilk 4 rakam şube kodunu, diğer kalanları ise hesap numarasını göstermektedir. Hesap numaranızı sorgulamak için aşağıda farklı yöntemleri de belirttik.

İlgili Makaleler

Ziraat Bankası internetten Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası internet şube veya mobil şubeye girdikten sonra, “Hesaplarım – Tüm Hesaplarım – Hesap Seçimi” sayfasına gelerek IBAN numaranızı ve hesap numaranızı görebilirsiniz. Açtığınız pencerenin üst köşesinde yer alan rakam sırasıyla sizin şube kodu, sizin müşteri numaranız ve sizin ek no, alt kısımda TR ile başlayan rakamlar ise sizin IBAN numaranızı temsil eder. Bir kişinin size para göndermesini istiyorsanız IBAN numaranızı göndererek para transfer işleminin daha basit ve rahat bir şekilde tamamlanmasını bitirebilirsiniz.

 

Ziraat Bankası SMS ile hesap numarası öğrenme

Hesap numarası bilgilerinizi SMS ile de rahatça öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası hesap numarası sms ile öğrenmek istiyorsanız:

  • Cep telefonunuzun mesaj atma yerine gelin.
  • Büyük harflerle HESAPBILGI yazdıktan sonra 4747’ye SMS yollayın.
  • SMS sonucunuzu açarak sizin hesap numarası bilgilerini öğrenin.

 

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

Müşteri numaranızı öğrenmediyseniz, bu durumda da Ziraat Bankası’nın SMS hattını kullanabilirsiniz. Üstte yazdığımız hesap no öğrenme SMS yolunu uygulayarak hesap numarasını öğrendikten sonra gelen mesajı okuyarak, 16 haneli hesap numaranızın 5. rakamından 12 rakama kadar olan 8 li  rakam sizin müşteri numaranızdır. İlk 4 hane şube kodu, bu 4 handen sonraki 8 hane müşteri numaranız, en sondaki 4 rakam ise ek numaranızdır. Kısaca sizlere özetleyecek olursak aşağıda yer alan 1111 sayısı sizin şube kodunuz, 22334455 kısmı sizin müşteri numaranız, 6666 ise sizin ek numaranızı ifade eder.

Şöyle örnek verecek olursak: 1111 22334455 6666

Ziraat Bankası Şubesinden Hesap Numarası ya da Kart Numarası Öğrenme

 

Eğer yazdığımız bu yollardan birini yapamadıysanız ya da uygularken sıkıntı çıktıysa ve işiniz acil ise size en yakında bulunan Ziraat Bankası şubesine, Ziraat Bankası çalışma saatleri içerisinde giderek kimlik belgenizle birlikte müşteri temsilcisinden hesap numarası ya da İBAN numarası gibi bilgileri öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu